Ana Sayfa > Ürünler > Telefonla Kumanda > Nasıl Çalışır

TELEONLA KUMANDA  NASIL ÇALIŞIYOR?

ÇALIŞMA İLKESİ: Telefonla kumanda telefon tuş seslerini ( DTMF kodları ) kullanarak işlem yapmaktadır. Günümüzde üretilmekte olan bütün telefonlar (cep telefonları dahil) bu sistemi desteklemektedirler. Telefonla Kumanda cihazı telefonun çaldığını algılayabilmekte ve telefon hatlarından gelen tuş seslerini ayırt ederek komutlarınız doğrultusunda bağlamış olduğunuz elektrikli cihazı açıp kapatabilmektedir.

ELEKTRİKLİ CİHAZIN BAĞLANTISI: Ürünün kullanma kitapçığında Telefonla Kumandanın nasıl bağlanacağı açıklanmaktadır. Bütün kumanda modelleri 220V şebeke gerilimi ile çalışır. NF3241 ve NF3210 modelleri 220V çıkışlıdır. Bunlar dışındakiler anahtar çıkışlı olarak üretilmektedirler. Bu ürünleri genel amaçlı bütün uygulamalarda kullanabilirsiniz. Bütün kumanda çeşitleri 220V altında 7A rezistif yükü çalıştırabilmektedir. Bağlantının tamamlanması için telefon hattı da telefonla kumandanın belirlenmiş olan yerine bağlanılır. NF3250 cep telefonlu modelidir ve GSM şebekesini kullanır. Montaj için herhangi bir ehliyetli elektrikçiden yardım alabilirsiniz.

CİHAZIN KULLANILMASI: Örnek olarak NF3241 ürününü kombinizi kumanda etmek için kombinizin hemen yanına, sigorta kutusuna monte ettiniz ve evinizdeki telefon hattınızı da paralel olarak Telefonla Kumanda cihazına bağladınız. Telefonla kumanda cihazınızla akşam işyerinden ( veya yolda cep telefonunuzdan) telefon ederek evinizdeki kombinizi çalıştırmak ve eve geldiğinizde evinizin sıcak olmasını istiyorsunuz. Bunun için sırasıyla aşağıdakileri yapmalısınız.

1- Evden çıkmadan önce kombinizi elektrik geldiği zaman çalışacak konumda bırakmalısınız.

2- Kombinizi açmak istediğiniz zaman evinizin telefonunu aramalısınız.

3- Telefonla kumanda evinizin telefonu çalınca (*1) telefona yanıt verecektir ve telefonunuzdan gelen bir melodi sesi sayesinde kumandanın telefonu açtığını algılayacaksınız.

4- Şifrenizi (*2) tuşladıktan sonra Telefonla Kumanda doğru şifreyi aldığını belirten bir başka melodi verecektir.

5- Kombinizi çalıştırmak için 1 tuşuna bastığınızda telefonunuzdan iki tonlu bir ses duyacaksınız. Bu ses kombinize elektriğin verildiğini bildirmektedir.

6- Telefonunuzu kapatabilirsiniz.

 

Notlar :

*1 :  Telefonun çalma sayısını 1 ile 9 arasındaki bir sayıya ayarlayabilirsiniz. (Fabrikasyon 4 'tür)

*2 : Şifrenizi de herhangi bir 4 haneli sayıya ayarlayabilirsiniz. ( Fabrikasyon 1234 )

  Telefonla Kumanda Sayfasına Geri Dönüş